Vaimne tasakaal põhineb seesmisel rahul ja enesejuhtimisoskustel

Vaimselt tasakaalus inimeses on rahulikkus ja otsustusvõimekus. Vaimselt tasakaalus inimene tuleb toime erinevate elu väljakutsetega, sealhulgas tööga seotud keerukate olukordadega.

Vaimne tasakaal algab seesmisest rahust.

Seesmiselt rahulik inimene suudab alati toime tulla. Ta oskab leevendada oma stressi ja vastu pidada erinevatele eluraskuste avaldumisel. Ta oskab naasta seesmisesse rahusse ärevates olukordades.

Vaimse tasakaalukus on seesmise enesejuhtimise ehk intrapersonaalsete oskuste valdamise tulemus.

Vaimselt tasakaalukas inimene on huvitatud vaimsest vabadusest ja omandatud intrapersonaalsed oskused võimaldavad tal mõista ja juhtida oma sisemaailmas toimuvat, sh suunata teadlikult oma teadlikust, tunnetust, mõtteid, ettekujutlusi ja emotsioone. Loomulikult valdab selline inimene ka oma füüsilist keha ja kasutab seda meisterlikult ja eluhoidvalt.

Reaktiivsus vs teadlik seesmine harmoonia

Kui vaimses siseharmoonias inimene kohtub erinevate isikute ja väljakutsetega, siis ta on orienteeritud lahenduste leidmisele ja isikliku vastutuse võtmisele.

Kõik inimesed on sündinud teadvustavate ja tunnetavate inimolendina. Eristamise ja teadvustamise tulemusel on nad omandanud keele ning kõik muud esmased oskused.

Lapsed nutavad või on rahutud vaid siis, kui nende esmased vajadused pole tagatud. Kui lapsevanem on vaimselt tasakaalukas, on seda ka laps.

Probleem on selles, et vaimne harmoonia inimestes on harv, sest meil pole vaimset kasvatust. Lapsed näevad nii endale eeskuju näitamas inimesi, kes on vaimses segaduses, mures, stressis, läbipõlenud või ärevad. Inimesi, kes oma Tegeliku Mina varjutanud mõtete, ettekujutluste ja emotsioonidega ja kaotanud vaimse harmoonia.

Enamus inimesi kaasaegses ühiskonnas on unustanud, et inimese Tegelik Mina on seesmiselt vaikne ja rahulik seisund. Nad on kaotanud enda ja oma sisemaailmaga kontakti ja läinud endast välja.

Vaid oma keskmes olles ja oma sisemaailma juhtides on inimesel täielik vaimne vabadus. Tasakaalukus ja eluhoidvus ning elurõõm on sellise seesmise rahu tulemuseks.

Palju aga on meie ümber teadlike valikuid seesmises rahus tegevaid inimesi? Kui loomulik on vaimne harmoonia ja seesmine vaikus?

Seesmise rahu ja Tegeliku Minana olekui vastand on seesmine reaktiivsus (vt alloleva skeemi vasak ots). Pidev taas-aktiveeruv alateadlik sahmine tekitab tasakaalutust, segasust ja kurnatust. Kui selline seisund on pidev ongi inimesed stressis, väsinud, hirmul ja ärevad.
 

Seesmine reaktviisus kaotab vaimse taskaalu, teadlikud valikud suurendavad seda


Vaimselt tugev inimene juhib intrapersonaalsete oskuste toel ise oma sisemaailma protsesse. Ta teeb teadlike valikuid, mistõttu tal on suurepärane keskendumis- ja kuulamisoskus aga ka ladus infotöötlus- ja analüüsivõimekus.

Seesmises harmoonias olev inimene suudab nii suuliselt kui ka kirjalikult väljendada oma mõtteid täpselt ja arusaadavalt teistele. Ta teadvustab, mida ja miks ta teeb.

Vaimse tugevus annab oskuse olla 100% hetkes ja teadlikult juhtida oma sisemaailmas toimuvaid protsesse (sh märgata ja suunata oma teadlikkust ja tunnetust, mõtteid, ettekujutlusi ja emotsioone vastavalt vajadusele).

Seesmine tasakaalukus võimaldab ka sul olla nii seesmiste kui ka väliste protsesside märkaja ja teadlik suunaja.

Vaimselt tasakaalus inimesed usaldavad oma seesmiseid võimeid ning neil on positiivne kuid adekvaatne enesehinnang (sh julgus tunnistada seda, mida nad ei tea). See võimaldab neil olla elus enesekindlad ja tööl seesmiselt motiveeritud ning saavutada seatud eesmärke ka siis kui elu veeretab teele takistusi. 

Nad oskavad lahendada probleeme ja leida loomingulisi viise keerukate olukordade ületamiseks.
 

Vaimne adekvaatsus

Vaimselt tasakaalukad inimesed hoiavad häid suhteid pere, sõprade, lähedaste ja kolleegidega ega süüdista asjatult kunagi teisi. Isegi kui nad märkavad teiste vigu ja eksmusi leiavad nad rahuliku ja konstruktiivse viisi vajalik info edastada ja eksijat aidata. Selline inimene õpib igast eksimustest ja kasutab omandatud kogemusi konstruktiivselt vajalike muutuste tekitamiseks. Ta toetab vajadusel teisi enda ümber.

Samas on selline inimene ka vaimselt adekvaatne, ta teab kui ta on väsinud. Ta märkab seda ja võtab aja maha, et end taastada. Ta tunnistab oma eksimusi ja võtab vastutust ka keerukates olukordades. Vaimne tugevus aitab inimesel alati olla lahendusi otsiv ning eesmärgipärane.

Vaimne tasakaalukus aitab toime tulla igapäevaste stressorite ja eluraskustega.

Igaüks saab end viia vaimselt paremasse harmooniasse omandades hea vaimse vormi ja intrapersonaalsed oskused.

Millal sina viimati treenisid enda vaimset vormi? Kui hea on sinu vaimne tasakaalukus?

Vaimselt tasakaalus ja rahulike inimestega koos on tööl alati meeldiv koos tegutseda. Seega, hea vaimne vorm on harmoonilise kollektiivi võtmeks.

 

Kas koged tööl vaimse tasakaalu püsimist?


Kuidas parandada vaimset vastupidavust?

Meie argureaalsus on, et enamus inimesi pole omandanud koolis ega ka tööl mitte mingeid intrapersonaalseid oskuseid ja vaimne tasakaal on pigem õnneliku juhuse kui teadlikult treenitud vaimse vormi tulem. Nii pole imestada, et näeme ühiskonnas vaimse tervise probleemide kuhjumist.

9 inimest 10-st kogevad tööl mingil viisil stressi ja 4 inimest 10-st põleb läbi. Enamus isegi ei tea, et läbipõlemine on 100% ennetatav.

Kõrge stressitase viib inimesed nii füüsilise kui ka vaimse tervise hädadeni. Just kõrge stressi pika püsimise tulemus on vaimne kurnatus ehk läbipõlemine, mis väga suures osas (86-92%) kattub depressiooniga. Kui aga inimene on ärev, siis sellise ärevuse püsimise tulemuseks ärevushäired.

Vaimselt tasakaalukaid ja heas vaimses vormis inimest vaimse tervise probleemid nii kergelt ei kimbuta. Nad oskavad ohumärke märgata, sest on end treeninud märkama oma sisemaailmas kulgevaid protsesse. See võimaldab neil adekvaatselt tuvastada millal nende stressitase kerkib ja vajadusel nad ka teavad kuidas stressi eos leevendada.

Enamus vaimse tervise probleeme ei ole kaasasündinud ja kõik tööalased vaimse tervise probleemid ennetatavad.

Edukaks vaimse tervise probleemide ennetuseks ja vaimse tasakaalu tagamiseks tuleb end just terve olles treenida. Nii füüsilist kui ka vaimset vormi tuleb mõlemat treenida. Paraku vaimse vormi treenimine on seni veel harv.

Siit kodulehelt leiad soodsa hinnaga vaimse vormi e-treeningud, mis aitavad saavutada vaimse tasakaalukuse kui ka vaimse heaolu, et ka keerukuste keskel saavutada häid töötulemusi.

 
Avasta vaimse tugevuse ja vaimse vormi treeninguid 

 

Stress and burnout reduction trainingProactive mental wellness trainingProductivity and mental wellness training
 

Vaimse vormi koolituse soosib vaimset tasakaalu ja annab head enesejuhtimisoskused. Selle tagamiseks on Wellness Orbit e-koolituste osaks:

1) Enesehinnangu küsimustikud koos kohase tagasisidega nii enne koolituse algust kui ka pärast treeningu lõppu;
2) 5 vaimse vormi videosessiooni koos videol baseeruvate kontrollküsimustikega;
3) Isiklikku arenguplaane ja muutusi seirata võimaldav töövihik (selles sisalduvad ka grupitöö juhiseid);
4) Ülevaade tööandjale meeskonnaliikmete poolsest koolituse läbimisest koos võimalusega väljastada tunnistus;
5) Digitaalsed ja prinditavad promomaterjalid.

Need lihtsas inglise keeles ja maailma tipptasemel olevad vaimse vormi e-koolitused aitavad leevendada stressi ja lisavad vaimset tasakaalukust. Kõik meie pakutavad video sessioonid on arusaamise hõlbustaiseks varustatud selgitava graafikaga ja pakuvad võimalusi praktikas kaasateha juhendatud harjutusi.

Uuri lisa miks treenida oma vaimset vormi ja parandada vaimset tasakaalukust allolevast videost:
 

 

KOKKUVÕTE

Intrapersonaalsete oskuste treenimine aitab saavutada vaimse tasakaalukuse ja tegutsemise tõhususe. Lisaks ennetab see ka stressi muutmist krooniliseks ning vähendab läbipõlemise, depressiooni ja ärevushäirete ilmestumise riske.

Vaimse tasakaalu ja hea vaimse vormi omandmaine on tasuv finantsinvesteering nagu kirjutas Kaur Lass "Äripäevas" (lugu on lingil avatud kujul).

Vaimse vormi koolituseks tehtav investeering on tuhandetesse eurodesse küündivate varjatud vaimse tervise kuludega võrreldes madala maksumusega.

Siin kodulehel on koolitusinvesteering ühe töötaja puhul iga koolituse kohta maksimaalselt 70€ (lisandub käibemaks; mitme e-koolituse koostellimisel või suurema meeskonna korraga koolitaisel pakkume soodustusi). Kirjuta ja me teeme sinu meeskonna eripäradega arvestades sulle parima koolituspakkumise. Uuri julgelt lisa tööpäeviti telefonil 5657 3609.
 

Vaimne tasakalukus on kergem intrapersonaalsete oskuste toel